Na pewno na początek przy rozważaniu takiego zakupu, trzeba wziąć pod uwagę, z jakim przeznaczeniem pojazd został pierwotnie zakupiony.

Który wybrać?

Nie ma znaczenia kto nim jeździł, stanowisko, kompetencje. Jest to takie same narzędzie pracy jak na przydał laptopy, tablet czy telefon komórkowy, jednocześnie wiadomo że jego praca jest bardziej złożona. Co za tym idzie, również i eksploatacja może czasem być bardzo intensywna. Firmowe samochody przeważnie kupowane są na krótki okres, z zamiarem późniejszego wpuszczenia dalej w rynek. I w związku z tym, trzeba powiedzieć, że sprzedawane są przeważnie takie poflotówki i pofirmowe auta, które jeszcze nie zdążyły się popsuć, żeby pozbyć się po prostu dodatkowego kosztu w firmowym budżecie, w postaci mniejszych czy większych napraw, których nie obejmuje gwarancja. A wiadomo, że jeżeli naprawy nie obejmuje gwarancja, koszta naprawcze mogą czasem przewyższać wartość samochodu. Tak, to nie jest pomyłka.

bmw

Uzupełniona książka serwisowa

W każdym razie trzeba też pamiętać, że kupując taki samochód musi on bezwzględnie mieć dobrze uzupełnioną książkę serwisową. To znaczy, muszą się zgadzać przeglądy i wszystkie naprawy, wymiany w ramach obowiązywania gwarancji, a także poza gwarancją, ale obligatoryjne dla prawidłowego użytkowania i pracy samochodu. Bez tych elementów nie ma w ogóle mowy o tym, by taki zakup miał sens. Co jeszcze trzeba powiedzieć? Na pewno mimo książki auto tego typu musi zostać sprawdzone w aso pod każdym możliwym kątem, wówczas będziemy mieli przynajmniej spokojne sumienie, więc jeżeli wszystko będzie ok, można śmiało kupować.