W cenie do 5tys złotych trudno znaleźć auto osobowe, w które nie będzie trzeba inwestować dodatkowych środków. Warto o tym pamiętać i mieć to na uwadze, zwłaszcza, gdy w większości przypadków młodzi ludzie odliczają każdą złotówkę – dobrze mieć zaskórniaki przewidziane na ewentualne naprawy. Oto zestawienie 6 aut osobowych, które stanowią najrozsądniejszy wybór w tym przedziale cenowym.

peugeot 207

  1. Peugeot 207.

Zrywne, tanie i ekonomiczne auto w dość szerokiej jak na warunki tego segmentu gamie silnikowej. Model 207 charakteryzuje się niskim spalaniem, prostą konstrukcją, solidną karoserią i wbrew pozorom jak na niewielkie gabaryty wszechstronnym wnętrzem. Jest to świetna oferta dla młodych kierowców jeżdżących w miejskich przestrzeniach. Niestety – auto posiada również swoje wady, konkretniej tzw. papierowe zawieszenie, które nie jest odporne na drogi gorszej jakości. Może to się wiązać z częstą wymianą wahaczy, co nie jest bardzo kosztowne, ale z pewnością uprzykrzające.

  1. VW Golf 2.

Pojazd niezniszczalny. Ponadczasowy kompakt wyprzedzający swą klasę o kilka lat. Rdza pojawia się w ilościach śladowych dopiero po 20 latach, zaś kłopoty z silnikiem nie występują wcale. Chyba, że służy do parkingowego driftu. Wersja benzynowa – 1.6 jest optymalna i godna polecenia propozycja. Auto niesamowicie proste i solidne – w dodatku świetnie się prowadzi. Na uwagę zasługuje wysokiej jakości układ jezdny. Niestety z racji sędziwego wieku modelu może to być poszukiwanie igły w stogu siana. Tak, czy inaczej – warto.

menadżer floty

  1. Audi A3.

W tym przypadku trudno się zmieścić w przewidzianej cenie, ale niemożliwe nie istnieje. Nawet jeśli trzeba będzie dopłacić 2-3tys złotych to z pewnością warto. Rewelacyjny – ponadczasowy design, ogromne możliwości osiągów, znakomita dynamika i trwałość, to naczelnicze cechy tego niewielkiego demona dróg. W gamie silnikowej 8P istnieją silniki o mocy nawet do 150KM! Samochód dla smakoszy lubiących dodać gazu i cieszyć się wiatrem we włosach.

  1. Audi 80.

Czyli stary poczciwy staruszek. Na uwagę zasługują zwłaszcza modele B4 produkowane na początku lat 90”. Niewątpliwie jest to klasyka marki z Inglostad. Wysokiej jakości części, oraz ocynkowana blacha sprawiają, że auto jest niezniszczalne. Jeżdżące do dziś wspomniane modele nie mają nawet mikroskopijnego śladu rdzy. Wadą w przypadku tych aut są stosunkowo wysokie pojemności silników, które wiążą się z wyższymi opłatami, podobnie jak sędziwy wiek. Bez względu na to, warto mieć w posiadaniu tak wysublimowanego klasyka.

  1. Skoda Fabia wersja 1.

To auto z klasy miejskich, zbudowane na bazie płyty podłogowej VW przed tenże koncert. Wersja hatchback – bo taka była pierwotna do dziś cieszy się ogromną popularnością wśród wielu kierowców. Skoda Fabia pierwszej generacji została zaprezentowana w roku 1999, więc jest to auto stosunkowo nowe, które można już dostać w cenie poniżej 5tys złotych. Cechuje się przede wszystkim ekonomicznością, prostotą i ciekawą linią wizualną. Jest to propozycja godna rozważenia szczególnie dla kobiet.

  1. Fiat Stilo.

Auto wyjątkowo niedocenione ze względu na wcześniejsze błędy marki, która straciła na prestiżu. Defekty produkcyjne i nietrafione pomysły konstruktorskie zafundowały fabryce Fiata niższą sprzedaż i ogólny brak zaufania. Szkoda, ponieważ Fiat Stilo to auto kompaktowe – wysokiej klasy w Świentym stosunku jakości do ceny. Fantastyczna opcja dla osób rozpoczynających przygodę z samochodami.