Po zimie, kiedy wsiadasz do samochodu bezpośrednio z drogi pokrytej błotem pośniegowym, czyszczenie wnętrza jest bardziej potrzebne niż kiedykolwiek. Aby sprawić, że Twój samochód będzie wyglądał jak nowy, możesz powierzyć go profesjonalistom za znaczną kwotę pieniędzy lub zabrać go do domu i zrobić to takimi kosmetykami, które sprawią, że zrobisz to z przyjemnością. Podobnie jak mycie zewnętrzne, czyszczenie wnętrza wymaga tylko odpowiednich narzędzi, zręczności i czasu.

Warto używać odkurzacza

Czyszczenie samochodu we wnętrzu wymaga odkurzacza. Zawsze zaczynamy czyścić samochód, usuwając wszelkie zbędne przedmioty, takie jak dokumenty, śmieci, skrobaki do szkła itp. Pierwszym krokiem w czyszczeniu jest odkurzanie, ale niektóre części mogą być szybciej wysprzątane z najgrubszego brudu. Na przykład możesz pomóc sobie poprzez usunięcie dywaników, które można wytrzepać na zewnątrz, a jeśli są gumowe, warto przepłukać je prosto z węża ogrodowego czy myjki. (https://www.centercar.pl/pages/chemia,30-148.aspx)

wnętrze

Podczas odkurzania zacznij od góry i kontynuuj ku dołowi. Odkurz deskę rozdzielczą, w tym otwory wentylacyjne. Kontynuuj przy drzwiach, gdzie możesz skupić się na obszarach uchwytów, podłokietników i schowków, ale nie zapomnij o innych miejscach, które wydają się nawet nieco mniej brudne. Po trzecie, warto wyczyścić panel środkowy, gdyż często zbiera się tam bardzo dużo brudu i piasku.

Czyszczenie foteli

Ponadto fotele zasługują na uwagę, szczególnie w szwach i fałdach, gdzie często występują duże ilości zanieczyszczeń, a nie są one widoczne gołym okiem. Jeśli masz w samochodzie dywaniki tekstylne, odkurz je, często wytrzepanie ich na zewnątrz może nie wystarczyć do usunięcia gruboziarnistego brudu. Gdy dywaniki są na zewnątrz, oczyść podłogę samochodu odkurzaczem.

Teraz czas na różnego rodzaju, wysokiej jakości kosmetyki samochodowe. To zastosowanie roztworów czyszczących do tworzyw sztucznych, części gumowych i powierzchni skórzanych sprawi, że auto będzie lśniło także wewnątrz. Wybierz odpowiedni sposób aplikacji i postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.

kierownica

Zwykle najpierw nałóż środek na czyszczoną powierzchnię, używając spryskiwacza. Kosmetyk może być również nakładany na ściereczkę. Dokładnie wyczyść środkiem czyszczącym powierzchnię ruchami kolistymi. Na koniec wytrzyj pozostałą część detergentu czystą ściereczką z mikrofibry. W podobny sposób można czyścić powierzchnie skórzane, w tym pokrowce na siedzenia, ale oczywiście tylko przy użyciu środków czyszczących, które są do tego stworzone.

Czyszczenie wnętrza zajmuje dużo czasu

Nie da się ukryć, że mycie samochodu wewnątrz jest dość czasochłonne, jednak cały czas warto wiedzieć, że różnego rodzaju kosmetyki samochodowe mogą sprawić, że Twoje auto zacznie lśnić i stanie się doskonałym przykładem dobrej maszyny. Sprzątać należy regularnie, wówczas nagromadzony brud będzie mniejszy, a jego usunięcie będzie szybsze i prostsze. https://www.centercar.pl/